מערכות החשמל המותקנות כיום הן מערכות מתקדמות ולכן רק חשמלאים מוסמכים ובעלי ניסיון יכולים להבטיח לכם פעולות התקנה, החלפה ותיקונים ברמה גבוהה. האם החשמלאי שהזמנתם יכול להציג בפניכם תעודת חשמלאי?
 
חשמלאים - במי לבחור

חשמלאים מציעים שירותים שונים של תיקון והתקנת מערכות חשמל, השאלה הנשאלת היא 'כיצד אנו יודעים כי אנו אכן בוחרים באותו בעל מקצוע אשר מתאים לסוג העבודה בה אנו מעוניינים ומאגד ניסיון רב בתחום זה?

נכון להיום, רוב האנשים במדינת ישראל מזמינים חשמלאים מבלי לקחת בחשבון פרמטרים חשובים אלו ואלו אשר כן מודעים להם ותרים אחר אותם חשמלאים מוסמכים ובעלי ניסיון מוצאים כי התהליך לוקח זמן רב, דבר בעייתי כאשר מדובר בחשמל של הבית. בעייתיות זו מובילה לבחירה באחת משתי הפעולות הבאות: לוותר ולבחור חשמלאי בצורה אקראית, דבר אשר לעיתים יכול לעלות ביוקר, או להיעזר בשירות של "מתווכים" אשר כבר ביצעו את הסינון הקפדני עבור הלקוח ומציעים לו רשימה של חשמלאים מוסמכים ובעלי ניסיון המתגוררים בקרבת מקום אל מקום עבודתו או מגוריו.
 
מיהו חשמלאי מוסמך?

קיים בלבול רב אשר מקורו מחסר ידע כאשר נדרש לברור חשמלאי מוסמך מתוך היצע החשמלאים בארץ. רוב האנשים אינם יודעים מה זה אומר ופעמים רבות הם מאמינים לחשמלאי אשר טוען כי הוא מוסמך אך שכח את התעודה המעידה על כך בבית ושוכרים את שירותיו.

על מנת לוודא אם חשמלאי הוא אכן מוסמך חשוב לבקש ממנו תעודה המעידה על כך. כל חשמלאי במדינת ישראל מחויב להיות בעל רישיון לעסוק בעבודת חשמל וזאת על פי תקנות החשמל (תשמ"ה 1985) של משרד התמ"ת במדינת ישראל.

שימו לב כל חשמלאי אשר עבר הכשרה, חייב להיות בעל רישיון על מנת לעסוק במקצוע. במדינת ישראל יש כיום 12 רישיונות שונים לחשמלאים ורק אחד מהם הוא חשמלאי מוסמך.

חשוב מאוד לוודא כי בתעודה אשר מציג בפניכם החשמלאי רשום כי הוא רשאי לתכנן תוכניות עד 30*80 אמפר וכן לבצע כל עבודות חשמל. אל תוותרו קריאת הגדרת החשמלאי בתעודה אשר הוא מציג בפניכם.
 
חשמלאים - סוגים ורישיונות

נכון להיום, קיימים 12 סוגי רישיונות אשר ניתנים לחשמלאים ואנשי מקצוע שונים אשר עברו הכשרה בתחום החשמל. הרישיון ניתן על סמך הכשרתם המקצועית והניסיון שלהם. (עוזר, מעשי, מוסמך, ראשי, טכנאי חשמל, הנדסאי חשמל, מהנדס חשמל, בודק בדרגות 1, 2 או 3, חשמלאי מסויג וחשמלאי שירות). רק 4 סוגים רלוונטיים לכם במקרים של תיקונים והתקנות שונות.

  • חשמלאי מעשי- רשאי לבצע את כל עבודות החשמל ותכנון של תוכניות חשמל עד 40 אמפר
     
  • חשמלאי מוסמך- יכול לבצע כל עבודה הקשורה אל חשמל ואף לתכנן תוכניות עד 30*80 אמפר
     
  • חשמלאי ראשי- היתר לתכנן ולבצע כל עבודת חשמל עד 30*250 אמפר
     
  • חשמלאי שירות- בתעודה שלו יצוין באילו תחומים ספציפיים הוא יוכל לבצע עבודות שירות
לא יודעים מיהו החשמלאי המתאים ביותר לפתרון בעיית החשמל בביתכם או בבית העסק? מעוניינים בחשמלאי אשר מוסמך לבצע את סוג העבודה בה אתם מעוניינים? השאירו את הפרטים שלכם וחשמלאים מומחים בעלי ניסיון יחזרו אליכם תוך פרק זמן קצר